O víkendu se konaly další dva díly Českého poháru v silniční cyklistice mládeže, kde nemohli chybět ani závodníci lounského oddílu.

V sobotu 3. května poměřila své síly celá česká špička na kritériu v Třebenicích u Lovosic. Dobrého výsledku dosáhla 4. místem kadetka Martina Mikulášková. Na své dobré výkony navázal i Vojtěch Nipl, který skončil na 9. místě. V juniorech byl celý závod aktivní Jakub Jerman, ale na lepší než 17. místo to tentokrát nestačilo. Body za 25. místo si do poháru připsal i Ladislav Kopec.

V neděli v Benešově nad Ploučnicí se jel závod s hromadným startem, na velice náročném okruhu s 5 kilometrovým stoupáním na kopec Ovesná. Čtvrté místo si zopakovala Mikulášková, pro kterou to bylo již třetí „bramborové“. místo během dvou týdnů. O jedno místo si v kategorii kadetů polepšil Nipl, když dojel osmý v pořadí.

Největší souboj se odehrával mezi juniory, kteří bojovali o reprezentační místa na Světovém poháru, konajícím se od 8. května v Terezíně. Výborný výkon podal opět Jerman. od začátku byl velice aktivní, neustále se pohyboval v popředí a v cíli byl nakonec klasifikován jako 8., čímž si zajistil místo v reprezentačním družstvu. To se naopak bohužel nepodařilo Kopcovi, který přijel na 29.místě.

(mch)