Junioři Stadionu Louny se zúčastnili od 18. do 20. dubna mezinárodního etapového závodu Youth Tour v Dánsku.

Na startu se sešlo na 150 mladých závodníků, vedle Čechů a domácích Dánů startovali cyklisté z Německa, Itálie a Norska.

Závod, v němž dominovaly hlavně domácí týmy, se skládal z úvodního prologu a tří následujících etap o celkové délce 368km. Ačkoliv výkony našich nebyly špatné, na výraznější úspěch to letos nestačilo.

Bylo zřejmé, že v Dánsku je již sezóna v plném proudu, kdežto v Česku se kolotoč závodů roztočil teprve před týdnem. Závod odstartoval tradičním prologem na 4,8km. Ještě tentýž den skončili v 1.etapě (115 km) 39. Černý, 42. Jerman, 74. Kopec a 84. Bečka.

Druhý den byly na programu opět dvě etapy. Po časovce jednotlivců na 15 km (62. Jerman) odpoledne čekala nejtěžší etapa, kde výborný výkon podal opět Jerman. Byl v dlouhém úniku 9 závodníků, kteří nastoupili v 5. z 12 okruhů. Bohužel byli všichni dvě kola před cílem dostiženi a nejlépe si tak vedl na slušném 29. místě Černý.

V nedělní závěrečné etapě dlouhé 110 km, která se našim vydařila nejlépe, dojel 28. Kopec, 32. Černý a 33. Jerman. V celkovém hodnocení se nejlépe umístil Jakub Jerman na 43. místě, 47. pak skončil Martin Černý, 73. Ladislav Kopec a 79. Vladimír Bečka.

(jch)