Desáté a třiadvacáté místo vybojovali v holandském Huijbergenu na evropském šampionátu cyklokrosařů Martina Mikulášková a Vojtěch Nipl.

Mikulášková, jak je jejím zvykem, neodstartovala ani na evropském šampionátu dobře. Na konci prvního okruhu se lounská cyklokrosařka, která loni na ME získala stříbro, ukázala na patnácté pozici. Postupně se ale propracovávala polem soupeřek a v Huijbergenu nakonec cílem projela na desáté pozici. Dojela zhruba tři minuty za vítěznou Sanne Cantovou z Belgie.

Desáté místo z ME je sice stále daleko za předsezónními plány lounské cyklokrosařky, prokázala v posledních dnech ale velké zlepšení. Mikulášková, která v minulých letech pravidelně dojížděla těsně za desítkou na MS a loni dokonce třikrát nakoukla do první světové desítky ve světových pohárech, se totiž v úvodu letošní sezony hodně trápila. Ve světovém poháru dojela až ve čtvrté desítce, ani v českém poháru nevyhrávala.

Doma v Lounech a nyní v Holandsku ale už naznačila, že se vrací zpět do elitních bojů. A cíle pro sezonu nechce měnit. „Forma ještě určitě není nějak oslnivá, ale hodně se zlepšuji. Mám už zase ze své jízdy dobrý pocit. Určitě se zvedám, mám z toho dobrý pocit. Ale ještě to není stoprocentní, musím na tom ještě zapracovat, potrénovat, zlepšovat hlavně kondici. Ale snad už jsem zpátky ve hře," říká Mikulášková. „Myslím, že na první světovou desítku mám. Pokud doženu fyzičku, na čemž teď pracuji, věřím, že tam opět budu," dodává.

Zpět do první světové desítky

Ne úplně ideální start do sezony měl také Vojtěch Nipl, cyklokrosař s lounskými kořeny. Při vstupu do jeho premiérové sezony mezi elitou ho potrápila nemoc. Také jeho forma už jde ale nahoru. První světový pohár se mu sice také vůbec nepovedl, dojel ve čtvrté desítce, na domácích závodech v Lounech už ale dojel druhý hned za Šimůnkem a nyní na ME třiadvacátý.

„Lepším se, jde to nahoru a to mě těší. Motal jsem se stále okolo dvacítky, ale v závěrečném kole mi hlavně díky písečným výběhům došly síly a poodjela mi skupina o dvacáté místo, ve které jsem do té doby jel. Nicméně forma stále stoupá, z toho mám dobrý pocit," usmívá se Nipl. Hned další den pak na závodech ve Švýcarsku dojel v dobré konkurenci pátý. 

Ani jeho cíle nejsou letos malé. „ Chtěl bych v některém ze závodů svěťáku do desítky nakouknout. Myslím, že na to mám, musí ale všechno vyjít," přeje si.