Po až dvaapadesátém místě ze světového poháru v Zolderu si lounská cyklokrosařka Martina Mikulášková alespoň trochu spravila chuť v dalším závodě vánočního turné. V Belgii v Azencrossu v závodě série B post bank trophy dojela devatenáctá.

Dva dny po propadáku v Zolderu, kde Mikulášková zajela jeden z nejhorších výsledků ve světovém kolotoči v kariéře, se vydala na Azencross takřka celá špička. Klání vyhrála, stejně jako světový pohár, Sanne Cantová z Belgie.

Druhá dojela Pavla Havlíková, které se stále drží skvělá forma. Jedenáctá byla v šestém díle B post bank trophy další Češka, osmnáctiletá Nikola Nosková. A devatenáctá Martina Mikulášková. V cíli ztratila lounská závodnice na vítězku dvě minuty a šestadvacet vteřin.

Vrcholem sezony by pro Mikuláškovou měly být blížící se šampionáty republikový a světový. Před sezonou vyhlásila útok na republikový titul a chtěla dojet v první desítce na MS. Jenže letošní sezona je ve znamení velkého trápení, lounská cyklokrosařka dojíždí ve světě daleko za očekáváním, nedaří se jí ani doma. Přesto věří, že na šampionátech zaboduje. Ten republikový, v Kolíně, se pojede už 9. ledna. Všechny síly teď soustředí lounská cyklokrosařka tam.

Mistrovství světa se pak pojede v závěru ledna v Belgii v Zolderu, na trati, na které se před pár dny Mikuláškové vůbec nedařilo.