Lounští cyklokrosaři letos ještě nepoznali chuť vítězství v národním poháru. Ani Martina Mikulášková, ani Vojtěch Nipl zatím na zlato nedosáhly. Forma se zlepšuje, stále ale není optimální. V Uničově dojela Mikulášková třetí, Nipl šestý.

V Uničově ženám opět od začátku závodu kralovala Pavla Havlíková, kterou v minulém roce Mikulášková běžně porážela. Jenže, v nové sezoně se zatím lounská cyklokrosařka stále trápí, a i když jde její forma nahoru, stále zaostává. V Uničově dojela třetí se ztrátou dvou minut a čtyřiatřiceti vteřin. Stříbro vybojovala Nadja Heigl z Rakouska.

Čekání na vítězství

Mikulášková v národním poháru začala až osmým místem ve Slaném, pak byla jednou druhá, dvakrát třetí, jednou čtvrtá a jednou pátá. Průběžně je až devátá, loni přitom touto dobou měla na kontě už pět výher.

Na vítězství loňská druhá žena evropského šampionátu tedy stále čeká, v Lounech k němu byla hodně blízko, ale smolně v závěru upadla. „Forma zatím určitě není ideální, ale jde nahoru. Doháním tréninkové manko z léta, věřím, že už brzy budu opět bojovat s nejlepšími," říká Martina Mikulášková.

Niplova forma se lepší

Také Vojtěch Nipl letos zatím na triumf v národním poháru čeká. V Uničově dlouho jezdil v první čtveřici, pak se ale začal propadat a dojel na šesté pozici se ztrátou více než dvou minut za vítězným Němcem Meisenem.

Také Niplova forma se ale v premiérové sezoně mezi elitou lepší, už dvakrát letos dojel druhý, jednou třetí, jednou čtvrtý, jednou pátý a jednou šestý. Průběžně je zatím v poháru druhý za Paprstkou.