Všechny tři cyklistky týmu Lucas Frames Blšany vybojovaly v úterý 24. června medaile z Mistrovství České republiky v časovce dvojic.

V Nové Bystřici se v deštivém počasí na 26kilometrové trati rozdávaly tituly v časovce dvojic žen a juniorek. Z mistrovských medailí se radují Jarmila Machačová (Dukla Praha) a Martina Růžičková (Elk Haus Simplon), které potřebovaly na trasu čas 40:16,01 minuty.

Vicemistryněmi republiky se stala blšanská dvojice Kateřina Špidlenová a Jiřina Ščučková (obě CK Lucas Frames Blšany), které byly pomalejší o 2:09,4 minuty. Až na třetím místě skončila favoritka Martina Sáblíková s Andreou Jirků, obě reprezentantky v rychlobruslení z Dukly Praha, které ztrácely už 3:36,45 minuty na vítězky.

„Na mokru neumím jezdit, brzy jsem měla pád a dvakrát defekt,“ litovala fenomenální rychlobruslařka Martina Sáblíková. „Hlavně že jsme se nezranila…“

V mistrovském závodě časovky juniorek vyhrála dvojice Gabriela Slámová (Dukla Brno) a Lucie Záleská (CK Lucas Frames) 41:57,49 před Janou Valešovou (ČS MTB) a Pavla Novozámskou (Favorit Brno) + 3:35,95, bronzové skončily Tereza Vaňková (d. Giant Team) a Veronika Jarošová (Cyklotrenink.com) + 5:38,35.

K mistrovskému závodu nastupovaly blšanské závodnice po nedělním kriteriu v Kolíně, které se jelo v rámci Českého poháru. Juniorky a ženy startovaly společně na 12 okruhů. V prvním okruhu Záleská spurtovala společně s Machačovou, na průjezdu ji porazila, ale Machačová vzápětí nastoupila a odjela všem. Další okruhy byla aktivní pouze Jiřina Ščučková, která si připisovala body.

„V osmém okruhu nastoupila Lucka s Káťou a jejich nástup zachytila pouze Jiřka,“ líčil závěr kriteria blšanský manažer Pavel Záleský. „Do posledního okruhu se nešetřily a vítězný spurt vyhrála Lucka před Káťou a Jiřkou. S jejich výkonem jsem spokojen, neboť Lucka ve své kategorii vyhrála, Jiřka byla v ženách třetí a Káťa čtvrtá.“