„Bohužel, letos ani jeden z našich závodníků moc nezazářil. Je to škoda. Výsledky nás určitě nepotěšily,“ litoval ředitel závodu a trenér lounských cyklistů Milan Chrobák po skončení prestižního etapového závodu, kterého se letos zúčastnily týmy z Dánska, Nizozemí, Belgie, Německa, Rakouska, Maďarska a samozřejmě také nejlepší čeští cyklisté v této věkové kategorii.

Nejlépe se ze svěřenců Milana Chrobáka nakonec umístil Vladimír Bečka. Ten obsadil v konečném účtování 44. místo. Čtyři etapy zajel v čase 4:36:40 a na vítězného Marco Hallera z Rakouska, který stejnou trať zvládl za 4:31:34, tak ztratil pět minut a šest vteřin. Druhým nejúspěšnějším cyklistou Stadionu Louny byl David Hanuš, který skončil na 103. místě. Dojelo přitom sto šest závodníků z celkového počtu 122 přihlášených na startu.

Jeho ztráta na prvního v cíli činila dokonce 47 minut a 47 vteřin. „Téměř v každé etapě měl David Hanuš nějaké technické nebo zdravotní problémy. Byla to někdy až neuvěřitelná smůla,“ zoufal si lounský trenér. Třetí domácí zástupce Karel Moule se dlouho pohyboval ve středu závodního pole. Nakonec však nebyl klasifikován. „Dlouho se držel, bohužel měl defekt a servisní vůz byl v tu chvíli od něj příliš daleko. Stalo se to těsně před závěrem etapy, pole už bohužel nestačil dojet,“ popsal další problémy lounských závodníků Chrobák.

Lounský trenér doufá, že se výsledky těchto závodníků pro příště zlepší. „Věřím, že do budoucna z nich vyrostou kvalitní závodníci. Budeme však muset tvrdě zapracovat,“ dodal Milan Chrobák.