Soutěž se jela v rámci cyklistického Mléčného závodu. Starší žáci měli svou porci kilometrů naplánovánu na sobotu odpoledne. Jeli dva dvoukilometrové okruhy v okolí lounské průmyslové zóny. Lounský Vojtěch Nipl, který se v prosinci stal také Mistrem České republiky v cyklokrosu, vyhrál závod suverénním způsobem.

„Jel závod s přehledem. Tento vložený závod vyhrál, v silničním poháru mu zatím patří průběžné druhé místo,“ informoval jeho trenér Milan Chrobák. Nadějný závodník je jedním z největších talentů Stadionu Louny. „Věříme mu. Je naším největším želízkem v ohni jak na mistrovství republiky na dráze, které se pojede v Praze, tak i na republikové mistrovství na silnici,“ přeje si úspěch mladého cyklisty M. Chrobák.

Ten vidí ve svém svěřenci velký potenciál. „Je to naše velikánská naděje. Pokud mu to vydrží má před sebou slibnou budoucnost a třeba jednou napodobí i Honzu Wolfa, který teď bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy juniorů v Bulharsku,“ doufá Milan Chrobák.