Vojta chtěl medaili

Mistrem České republiky se stal mezi staršími žáky Vojtěch Nipl ze Stadionu Louny. Byl od začátku jedním z nejaktivnějších jezdců pelotonu. Po dvou pátých místech v časovkách se chtěl dostat na bednu, což se mu zdařilo po skvělém taktickém výkonu. „Neustále se pokoušel roztrhnout hlavní skupinu,“ říká jeho trenér Milan Chrobák.

Vojta několikrát odjel, ale jeho patneři buď neměli na víc, nebo nestřídali. „Výsledkem bylo, že jenom odpadávali slabší jezdci. Nipl nastoupil do posledního okruhu společně s plzeňským Kadlecem a 1500 metrů před cílem mu odjel.“ Zdaleka však nebylo rozhodnuto. Přestože měl Nipl náskok 30 metrů, jeho největší soupeř z terénu i dráhy snížil náskok na pouhý metr na cílové čáře. „Vojta měl sice jet do cíle naplno, ale hlídal si to a měl finiš pod kontrolou,“ říká M. Chrobák. Spokojen byl i se 22. místem mladého Valeše, který přijel v hlavní skupině.

Radost Louňanům udělala v neděli i mistryně ČR z časovky žákyň Martina Mikolášková svým pátým místem. „Na nováčka je to vynikající výkon, jen je vidět, že zatím nejezdí takticky. Přesto jsme spokojen, protože se udržela v pětičlenné skupině, a jen v tom finiši byly soupeřky zkušenější,“ dodal M. Chrobák.

Lounští kadeti se do popředí svého závodu nedostali, ale své splnil jen Bečka, který přijel v hlavní skupině na 26. místě, zatímco Hanuš nestačil tempu. Smolař Moule si nabalil další problém, když údajně vytlačen skončil v příkopu a navíc píchl přední kolo. Přestože šlo o mistrovský závod, který se nevzdává, postupně ztrácel s umístěním také vůli a vzdal.

Lucie platila daň

Posledním želízkem v ohni byla dvojnásobná mistryně z časovek Lucie Záleská z Lucas Frames Blšany. Na rozdíl od rovinatých terénů nebyla vyloženým favoritem. Když ji postihla krize, musela pak dojíždět ujíždějící závodnice společně se Šmídovou. „Dotáhla ji až ke skupině, ale v závěrečném stoupání chyběly síly, aby se sama k nim připojila. Zatímco Šmídová ještě dospurtovala na 3. místo, Lucka skončila šestá, když vyhrála Labáková,“ líčil závěrečné kilometry její otec Pavel Záleský. „Přesto jsme spokojeni, neboť tento týden má dva tituly. Zejména ten z individuální časovky je moc cenný, zejména, když závod pravdy vyhrála s takovým náskokem. Daň za tento úspěch pak zaplatila v nedělním závodě.“ Závodníci okresu tak vybojovali 5 medailí, z toho 4 zlaté.

Velkou nadějí lounské cyklistiky je Vojtěch Nipl