Uplynulý týden se uskutečnily v Táboře Hry IV. letní olympiády dětí a mládeže. V atletice, basketbalu, beachvolejbalu, cyklistice, fotbalu, florbalu, karate, moderní gymnastice plavání, rychlostní kanoistice, tenisu a triatlonu tam soupeřilo celkem 2390 sportovců do 16 let.

V uvedených sportech se sešla opravdu špičková konkurence. Sportovci startovali pod hlavičkou krajských družstev a cyklisté SCM Louny byli základem hodnocení ústeckého kraje při závěrečném součtu medailí a bodovaných míst.

Na programu byla časovka jednotlivců, cyklokros a silniční závod jednotlivců. Mezi desetičlennou skupinou žáků, žákyň, kadetů a kadetek Severočeši spoléhali na Martinu Mikuláškovou a Vojtěcha Nipla. Zatímco Mikulášková svoji roli favoritky potvrdila, Nipl své postavení neunesl a při závodech vyráběl zbytečné chyby. Výraznější výsledky se podařily také Müllerové a Lacinovi.

V časovce jednotlivců se umístil mezi žáky Lacina na 4. místě se ztrátou pouhých 7 sekund na bronzovou medaili, v kadetech dosažený čas znamenal pro Nipla 8. místo a kadetka Mikulášková ve vyrovnaném souboji o zlato nakonec podlehla o pouhých 6 sekund a získala stříbro.

Nipl spadl a přišel o medaili

V cyklokrosu jsme věřili v jistou medaili mezi kadety, ale Niplův pád zhruba 300 m před cílem jej odsunul z pozice boje o zlato na 4.místo. Mikulášková unesla roli favoritky a po úvodních dvou okruzích odjela všem soupeřkám a s jistotou si dojela pro zlato. Úspěch disciplíny potvrdila 5.místem Müllerová.

Závěrečný silniční závod jednotlivců se jel na mírně zvlněné trati a tak ve většině kategorií rozhodoval až závěrečný spurt velké skupiny. Lacina dlouho bojoval o páté místo, ale 200 m před cílem mu došly síly a skončil až na konci druhé desítky. Podobný osud potkal také Nipla, který v závěru vzdal neúspěšný boj o 6. místo, aby skončil ve třetí desítce.

Zranění potkalo Valeše

Mimo jmenovaných cyklistů nás reprezentovali ještě Matěj Kočí, Marek Matoušek a Adam Valeš. Odvedli slušné výkony a svými výsledky také přispěli k úspěchu severočeské cyklistiky. Smůlu měl Valeš. Po slibném 11. místě v časovce si na tréninku cyklokrosu při pádu zlomil klíční kost a Hry pro něho končily.

Do hodnocení krajských výprav se započítávají umístění do 6.místa. Cyklisté vybojovali 1x zlatou medaili, 2x stříbrnou, 2x 4.místo a 1x 5.místo. To jsou výsledky, kterými se rozhodně může cyklistika pochlubit.

Milan Chrobák