Český pohár mládeže a žen v silniční cyklistice pro rok 2010 měl jeden ze svých dílů v sobotu 4. září ve Výškově za pořadatelství TJ Stadion Louny.

Ve zdejším kriteriu obcí, které se tradičně jezdí pod patronací Skupiny ČEZ, si vedli velmi dobře závodníci z našeho regionu.

V kategorii mužů vyhrál Jaromír Friede z Team Louny, který nasbíral 40 bodů. Druhý skončil Jan Wolf z Příbrami (17) a třetí cyklokrosový reprezentant Vladimír Kyzivát z Mladé Boleslavi.

Vítězkou kategorie žen se stala blšanská Lucie Záleská z Dukly Praha (30), třetí (a první z juniorek) dojela její kolegyně Dagmar Labáková (15). Druhé místo patří reprezentance Janě Kyptové z Ml. Boleslavi se 23 body.

V závodě juniorů nasbíral nejvíce 31 bodů D. Rais (ZČE Plzeň), 2. J. Skála z Budvaru Tábor měl 22 a dobře si vedl Vojtěch Nipl ze Stadionu Louny, který měl 12 bodů stejně jako 4. Černý z Brna.

Třetí místo vybojoval také v mladší kategorii kadetů Jan Lacina ze St. Louny ziskem 14 bodů, když 2. Michal Vakoč (vítěz nedávného mezinárodního Mléčného závodu v Lounech) měl 24 a vítězný Adam Valeš (oba Dukla Praha) 40 bodů. Jako 15. byl klasifikován další lounský závodník Matěj Kočí.