Vítězstvím potvrdil oprávněnost své nominace na blížící se mistrovství evropy juniorů. V úvodní etapě dojel celý peloton pohromadě. Už ve druhém dějství, které se jelo jako časovka, ale položil Jan Wolf základ svému pozdějšímu vítězství. Že chce Wolf získat žluté tričko pro vedoucího jezdce, potvrdil i v následující třetí etapě. V té spolu s Polnickým (bronzový medailista z posledního mistrovství světa juniorů v cyklokrosu) ujeli celému pelotonu a přijeli do cíle etapy s náskokem jedné minuty na třetího Šimerleho a tři a půl minuty před zbytkem závodníků.

Pro Jana Wolfa výborně pracoval celý tým Stadionu Louny. Lounští cyklisté měli za úkol hlídat Wolfovy soupeře a nepřipustit žádný výrazný únik jednotlivce nebo skupiny závodníků. Tým ve složení Jiří Podaný, Jakub Jerman, Martin Černý, Ladislav Kopec a Ladislav Bečka svůj úkol plnil bez jediné chybičky a umožnil tak Wolfovi soustředit se na svého největšího přímého soupeře Polnického.

Ten nakonec Wolfa neohrozil a nadějný lounský cyklista Jan Wolf tak mohl slavit další výrazný úspěch ve své kariéře. Na lounského závodníka však čekalo ještě jedno milé sdělení. Od reprezentačního trenéra Henka obdržel Wolf nominaci na Mistrovství Evropy juniorů v cyklistice, které se pojede 22. července v bulharské Sofii.