Mladé cyklistky týmu Lucas Frames Blšany, kadetka Lucie Záleská a juniorka Kateřina Špidlenová, startovaly o víkendu v závodech v Brně a ve Zbraslavi u moravské metropole. O zhodnocení obou závodů, kde obě závodnice vyhrály časovky a na okruhu byly ve svých kategoriích třetí, jsme požádali šéfa týmu Pavla Záleského.

V sobotu se jela v Brně obávaná časovka jednotlivců, Jak ji vaše závodnice zajely?

Lucka i Katka podaly velmi dobrý výkon. Lucka si zaslouží obzvlášť uznání, protože nemohla startovat na speciálním kole pro časovku .

Jak se to mohlo stát, že zrovna dcera šéfa firmy neměla speciál přes dostupnou veškerou techniku týmu?

Zjistil jsem až těsně před startem, že má stržený závit na klice u převodníku. To se nedalo opravit, proto musela startovat na silničním kole!

Proti speciálům to ovšem musí být značný handicap.

Nečekal jsem také žádný dobrý výsledek. O to více jsem byl překvapen, když jsem na výsledkové tabuli viděl, že Lucka je první a dokonce s minutovým náskokem před druhou Slámovou!

Ale to přece nebyl jediný úspěch týmu?

Další doslova bomba byla, když Katka vyhrála v juniorkách. Vyhrála totiž velkým stylem, vždyť druhé Grombířové z Brna dala minutu a půl. Nikdo nečekal, že po loňské pauze takto zajede.

S čím se dají srovnat jejich sobotní výkony a dosažené časy?

Ve srovnání výsledků s jinými kategoriemi by Lucka mezi kadety skončila třetí a Katka mezi 60 startujícími chlapci by byla na 13. a mezi ženami na 4. místě!

Dařilo se jim také v nedělním okruhu na silnici?

Ve Zbraslavi u Brna byl těžký okruh, ale naše děvčata opět bojovala statečně. Lucka i Katka skončily ve svých kategoriích shodně na 3. místech, a tak jsem byl velice spokojený.

Jaký mají vaše závodnice nejbližší program?

Již v nastávajícím tí víkendu Lucka pojede dva závody Českého poháru, které se konají v Třebenicích a v Benešově nad Ploučnicí. Katka bude startovat na etapovém závodu v Jevíčku.