Hned tří závodů se v minulých dnech zúčastnily cyklistky blšanského týmu.

Zatímco Haná tour se nevyvedla, další příprava směřovala jednoznačně k vrcholům sezony. Prvním byl etapový závod Haná tour ve Vyškově. Ten se cyklistkám z Blšan příliš nevydařil, nejlépe skončila Jiřina Ščuková na devátém místě, Špidlenová potom desátá. Lucii Záleské se nevedlo ani v obou kriteriích, ani na silničním okruhu.

„ Etapy byly příliš krátké. Předem bylo jasné, že Kozlíková, Machačová a Havlíková dojedou mladší a ty budou odvolány z trati. Je to hodně finančně náročné a ještě si ani nezazávodíme. To je lepší kvalitně potrénovat,“ stěžoval si trenér Pavel Záleský.

Lepších výsledků dosáhly cyklistky s týmu Lucas Frames na Českém poháru na dráze v Plzni. Záleská jasně vyhrála 500 m s pevným startem, Špidlenová, která jela závod pouze tréninkově, skončila třetí. Ve stíhacím závodě na 2 km Lucie Záleská opět zvítězila. „Šlo nám ale hlavně o dosažený čas, srovnání, jak bychom dopadli na mistrovství Evropy, které se pojede v září,“ pokračoval Záleský.

Několik perných dní zakončil tým v Chomutově, kde se zúčastnil amatérských silničních závodů. Záleská se tam objevila v kategorii muži nad 60 let a skončila třetí. „Domů jsme pak ještě jeli na kole, abychom si pořádně zatrénovali,“ pokračoval trenér Pavel Záleský. Blšanský tým čekají vrcholy sezony. Nejdříve Český pohár v Kolíně, poté i mistrovství republiky na silnici. „Hned po jeho skončení odjíždíme s Luckou na mistrovství Evropy do Itálie,“ dodal.