Letošní velmi úspěšná cyklistická sezona pro doslova rodinný tým CK Lucas Frames Blšany o víkendu skončila. Posledním jeho startem byla účast na Českém poháru na silnici v Kyjově.

„Jeli jsme už v pohodě, prostě nám o nic nešlo. Hlavně jsme tam jeli, protože zde bylo vyhlášení celkových výsledků,“ říká o víkendových závodech manažer týmu Pavel Záleský. Jeho dcera Lucie se stala juniorskou vítězkou Českého poháru na silnici a v družstvech se umístila na druhém místě.

„Co se týče samotného závodu, tak na Lucce byla vidět únava po letošní těžké sezoně, ale přesto jela dobře. Jak v sobotním (20. září) kriteriu, tak a nedělním silničním závodě skončila mezi juniorkami na druhém místě,“ hlásí výsledky dcery Lucie.

„Katka v sobotním kriteriu a nedělním silničním závodě jela pěkně v hlavní skupině,“ doplňuje informace o druhé blšanské závodnici Kateřině Špidlenové, která u Záleských v Blšanech bydlí a studuje s Luckou na SOU Podbořany.

„Jsem velice spokojený, protože tato sezona se nám velice vydařila. Lucka je trojnásobná Mistryně České republiky na silnici, pátá na ME v časovce jednotlivkyň, na ME na dráze v Polsku získala bronzovou medaili ve stíhacím závodě jednotlivkyň a je Mistryní Evropy ve scratchi. Dále je Lucka držitelkou tří českých rekordů na dráze,“ má důvod pyšnit se otec.

„A Katka je vícemistryně republiky v časovce dvojic v kategorii žen.“ Bilance dnes už zase jen dvoučlenného týmu Lucas Frames (po odchodu Ščučkové do Uničova) je obdivuhodná. Jejich stáj vznikla doslova za rohem blšanské návsi, kde malá firma Záleských staví rámy závodních kol. Její majitel a manažer týmu Pavel Záleský stíhá své závodnice i trénovat, doprovází je v týdnu i o víkendech, kdy mu pomáhá rovněž nedávný závodník, Lucčin bratr a Katčin přítel Lukáš Záleský.

Při každém rozhovoru neopomene manažer zdůraznit vzácné porozumění od podbořanského středního učiliště, kde má vedení školy a učitelé pro uvolnění obou děvčat pochopení. „Vycházejí jim maximálně vstříc v přípravě a závodění. Na konci sezony musíme poděkovat všem sponzorům, bez jejichž finanční podpory, bychom tyto výsledky nedokázali,“ je si vědom manažer Záleský.

„Mám radost,že jsme se také postarali o pěknou propagaci našich Blšan, ve kterých žijeme, máme zde náš rodiný tým a už také svůj fanclub. Když se na ME v Polsku někteří trenéři dozvěděli, z jaké malé vesničky pochází náš tým, a jaké skromné proti nim máme podmínky, tak tomu nechtěli věřit.“

Následující týden, hned po sezoně, se chystá i malá sláva právě v Blšanech, aby na radnici představitelé obce ocenili také úspěchy zdejších cyklistek. „Nyní mají děvčata 3 týdny odpočinek a pak se začneme připravovat na novou sezonu. Úspěch z té letošní nás nejen těší, ale také zavazuje,“ slibuje Pavel Záleský.