Mezinárodní závody juniorů se konaly o víkendu v belgickém Gentu na dráze haly se jménem slavného Eddy Merxe. Ve výpravě mladých reprezentantů České republiky byla také Lucie Záleská z CK Lucas Frames Blšany, loňská mistryně Evropy a vítězka ankety nejlepší sportovec okresu roku 2008 v kategorii mládeže.

„Do dějiště závodů jsme přijeli v pátek po 12 hodinové cestě. Před dvoudenními závody to bylo dost únavné,“ řekl po příjezdu Lucčin otec a manažer blšanského týmu Pavel Záleský. Podbořanská studentka byla přihlášena do stíhačky na 2 kilometry, do bodovacích závodů na 60 kol a ve scratchi na 30 kol.

„Nám šlo především o stíhací závod, protože jej Lucka dovede velice dobře zajet, což také dokázala ziskem bronzové medaile z mistrovství Evropy,“ pokračuje P. Záleský. V sobotu jely juniorky bodovací závody a scratch. „Lucka si počínala celkem dobře, snažila se ujíždět hlavní skupině a to se jí vyplatilo, protože získala body,“ pochválil svoji dceru otec Pavel. „Mě se její závodění líbilo, protože neustále nastupovala a nečekala na zvonění jen do bodovacího okruhu. Prostě dělala závod, jak má být a ne žádné taktizování a vyčkávání. To ji také přineslo dobré umístění, vždy skončila do pátého místa a jednou byla devátá.“

V neděli byl na programu stíhací závod juniorek na 2 km, zatímco junioři jeli na 3 km. „Na výsledek stíhačky jsem byl velice zvědav. Lucka přeci jenom byla trochu unavená.“ Nejlepší časovkářka své kategorie v ČR na sobě nedala nic znát a počínala si výborně: „S přehledem vyhrála, a čas, který zajela, byl také slušný. Vždyť na ME jela čas 2,28 a zde, kdy je teprve v přípravném období, dosáhla čas 2,36,“ potěšilo trenéra.

Ještě v neděli se jel bodovací závod a scratch. „To už jsem jela jen na na vyjetí, ale přesto jsem byla ještě pátá,“ doplnila spokojená Lucie, která má za sebou letos už dvě zimní soustředění v Krkonoších a jedno na dráze.

„U nás panuje spokojenost, protože vidím, že v Lucce jsou ambice, aby stíhací závody zajížděla dobře,“ uzavírá vyprávění ze závodů v Belgii Pavel Záleský. Příprava na hlavní sezonu stále pokračuje. „Nyní nás čeká velmi těžké období při najíždění objemů. Tréninky se pohybují od 80 až 120 kilometrů a to je v tomto počasí dost nepříjemné. Proto doufejme, že vydrží zdraví.“

Od závodění má Lucie Záleská klid až do začátku dubna, než pojede první závody, omnium na plzeňské dráze a následuje silniční sezona.