Cyklistickou sezonu ukončila blšanská Lucie Záleská o víkendu při dráhovém MČR v Praze Motole už v kategorii žen.

„Přestože už v závěru roku téměř Lucka netrénuje, jenom volně jezdí aby z maximální zátěže okamžitě nevypnula, tak v Motole jela pěkně. Byla velice slušnou konkurentkou Kozlíkové a Machačové, které ladí formu na ME na drázev Belgii 17.–18.října,“ řekl její otec a manažer Pavel Záleský.

Lucie k letošním titulům v ČR, medailím z MS a ME nakonec přidala nový český rekord 500 m letmým startem časem 32,131 (dosavadní z 10.7. 1984! byl 33,224)

„Poprvé Lucka jela sprint a málem porazila Kozlíkovou, bylo ale vidět, že Lada má více zkušeností. Škoda, že se této disciplíny bála, při větší odvaze by určitě vyhrála a mohla tak mít první mistrovský dres mezi ženami, to nám potvrdili i ostatní trenéři,“ těšilo P. Záleského. „Také v týmovém sprintu měla Lucie s Dášou Labákovou hodně blízko k titulu.“

L. Záleská na M ČR žen:
4. místo stíhací závod 3 km
3. místa – scratch, bodovací
2. místa – sprint, týmový sprint, 500 m pevný start

„Nyní čeká Lucku zasloužené volno asi 3 týdny, mezi tím pojede do Jáchymova do lázní na 7 dní, tam bude mít k dispozici veškeré procedury. A v prosinci už začne zimní dráhová sezona,“ uzavírá bilanci Pavel Záleský.