Dva první starty v kategorii žen do 23 let, dvě vítězství. Taková je zatím letošní bilance blšanské cyklistky Lucie Záleské.

Doma má naděje české cyklistiky pro olympiádu v Londýně 2012 celou řádku medailí z evropských i světových šampionátů, domácí tituly snad už ani nepočítá. Loni byla také stříbrná na světovém i evropském šampionátu.

Přesto letos do sezony vstupovala Lucie Záleská s určitou obavou. Čekal ji totiž přestup. Přestup hodně obtížný, z kategorie juniorek mezi ženy do 23 let. Větší konkurence, silnější soupeřky. V premiéře ale Lucie Záleská nezaváhala a hned dvakrát vyhrála.

První start se odehrál na silnici v rámci závodů Českého poháru v Plzni na Lopatárně. „Jelo se dvakrát a oba závody nám vyšly skvěle. Lucka jela s přehledem a zaslouženě vyhrála,“ radoval se po závodech trenér a otec v jedné osobě Pavel Záleský.

Záleská tak dobře prodala kilometry naježděné na náročném soustředění na Mallorce. „Teď se budeme ještě soustředit na rychlost, navýšíme ještě i tréninkové dávky. Další závody budou v Soběslavi a v Brně, opět to bude Český pohár,“ nechce usnout na vavřínech trenér.