Po přestupu mezi ženy do třiadvaceti let dokazuje i nadále svoje kvality blšanská cyklistka Lucie Záleská.

Po úvodních dvou závodech Českého poháru, které vyhrála, se jí dařilo i v dalších dvou.

Kriterium v Soběslavi vyhrála, těžký silniční závod ve Zbraslavi dojela na čtvrtém místě.

V Soběslavi se jelo silniční kriterium na osmnáct okruhů, každý třetí průjezd cílem byl bodovaný.

Zkušenosti z dráhy a dobrá taktika rovná se body

„Lucka jela výborně a s přehledem vyhrála. Jela dobře takticky, spurtovala na všechna velká bodování a sbírala i body v jednotlivých kolech. Celkem získala čtyřiačtyřicet bodů, druhá Havlíková měla šestadvacet bodů,“ radoval se po třetím vítězném závodě v řadě trenér a otec cyklistky Pavel Záleský.

Záleská dokázala, že v rychlých závodech nemá v republice ve své kategorii konkurenci. O poznání těžší oříšek čekal na blšanskou cyklistku další den, kdy se ve Zbraslavi u Brna jel těžký silniční závod na pětapadesát kilometrů. „Je to hodně těžký závod, je tam nepříjemný dlouhý kopec, který závodnice musí absolvoval celkem jedenáctkrát,“ přiblížil nástrahy trati ve Zbraslavi Pavel Záleský.

Konečně začnou i závody na dráze

Záleská se ale i na silničních okruzích statečně držela a bojovala. Opět se ale ukázalo, že její místo je spíše než v silničních závodech na dráze nebo v časovce. „Bylo vidět, že Lucka je vyloženě dráhařka a ne silničářka. V kopcích neumí jet tak jako závodnice, které se specializují na silniční závody,“ viděl trenér.

Přesto byl s umístěním své dcery spokojený, ta vybojovala čtvrté místo. „Lucka odpadla z pelotonu až dvě kola před cílem, je to pro nás dobré umístění,“ hodnotil Záleský. V dalších dnech už se konečně Záleská dočká i prvních letošních závodů na dráze. V Praze, na trati v Motole, vstoupí do Českého poháru v kategorii žen do 23 let. Na začátku roku nabírala česká reprezentantka a světová i evropská medailistka pod dohledem otce tréninkové kilometry na Mallorce, předtím vyrazila i na tradiční soustředění na hory.