Krátký odpočinek už má Lucie Záleská za sebou, teď ji opět čekají rychlé ovály. Po pauze nezačala vůbec špatně, druhým a prvním místem na republikovém mistrovství.

Šampionát se na konci srpna konal na dráze v Prostějově. Nejprve byl na programu oblíbený scratch, z kterého má Záleská v domácí sbírce i medaile z evropských a světových šampionátů. „Lucka ukázala, že v tomto závodě je u nás neporazitelná. Spolu s Machačovou odjely ostatním závodnicím a o vítězství si to rozdaly spolu. Machačová neustále nastupovala, protože věděla, že když si Lucku přiveze do posledního, rozhodujícího spurtu, bude mít jen malou šanci. Lucka se ale nenechala utrhnout, i když to byly hodně nepříjemné nástupy, vydržela až do konce a nakonec suverénně vyhrála," komentoval zlaté vystoupení své dcery na republikovém šampionátu Pavel Záleský.

Druhý den byl na šampionátu na programu bodovací závod. Obsazení bylo stejné, výsledek nakonec jiný. „Lucka opět bojovala o prvenství s Machačovou. V jednom z okruhů měla trochu smůlu, protože jí ostatní děvčata zavřela, nemohla bodovat a to jí nakonec chybělo v konečném účtování. Lucka skončila druhá za Machačovou se ztrátou dvou bodů," pokračoval Záleský.

Záleská navíc v Prostějově, ještě před šampionátem, odjela také Memoriál Otmara Malečka. Umístila se celkově na čtvrtém místě. „Jsme se šampionátem spokojení, vezeme zlato a stříbro. Lucka jela závody po skoro měsíčním volnu, počínala si velmi dobře," hodnotil trenér a otec v jedné osobě vystoupení své dcery v Prostějově.

Aktuálně se blšanská cyklistka připravuje na další závody na dráze, v Brně pojede klání na 500 + 1 kolo.

Záleská letos přivezla z evropského šampionátu do 23 let dvě medaile. Stříbrná byla ve stíhacím závodě, bronzová v dráhařském víceboji.

Výsledky MČR:

Scratch:
1. Lucie Záleská
2. Jarmila Machačová

Bodovací závod:
1. Jarmila Machačová
2. Lucie Záleská