První velký test po loňském vážném zranění, kvůli kterému byla několik měsíců bez kola a rozhodovalo se, zda vůbec bude dál závodit, čekal na Lucii Záleskou v Aténách. A výsledek? Velká spokojenost a čtvrté místo v prestižním klání.

Grand prix Atény1. Trebaiteová (Litva)
2. Tutseiteová (Litva)
3. Stenbergová (Norsko)
4. Záleská (ČR)

„S bramborovým umístěním jsem velmi spokojena, získala jsem velkou porci bodů do světového žebříčku, který je nezbytný pro úspěšný začátek olympijské kvalifikace, a otestovala jsem se na kvalitním velodromu," zhodnotila svůj první velká dráhařský závod po dlouhé pauze Záleská.

Řecké Athény hostily mezinárodní mítink UCI dráhových cyklistů, kteří tam svedli souboje v disciplínách zařazených do programu olympijských her. A body vyjeté v Aténách se už počítají právě i do žebříčku, který určí kvalifikanty na příští olympiádu v Riu 2016, která je velkým cílem Záleské.

Šest disciplín a jednadvacet bodů

Záleská se po návratu po zranění „rozjížděla" hlavně na menších závodech. V Aténách šlo o první velký test. A povedený. V součtu umístění všech šesti disciplín stačilo 21 bodů na konečné čtvrté místo.

V oblíbeném stíhacím závodě podlehla Záleská pouze litevské závodnici Trebaiteové, jež triumfovala i celkově ve víceboji. Stopky se blšanské závodnici zastavily na čase 3:48, což byl výsledek, s kterým byla Záleská i její trenér nadmíru spokojeni. V dalších disciplínách zaměřených na rychlost sprinterském letmém kole a pevné pětistovce skončila čtvrtá. Ve vylučovacím závodě projevila dravost, v bodovacím závodě a scratchi poziční souboje a pokoušela se několikrát ujet.

L. Záleská má napilno

„První velký start přinesl Lucii klid do další přípravy a motivaci do následných světových soutěží. Nyní ji čeká série českých startů na dráze a silnici, soustředění ve Vídni a následně pak mítink v italské Fiorenzuole, kde loni triumfovala. Je velice dobré, že se Lucce tento závod povedl a získala tak cenné pro kvalifikaci na olympijské hry," byl po závodech v Řecku spokojený i otec Pavel Záleský.