Po výborném desátém místě na světovém šampionátu na dráze si mladá blšanská cyklistka Lucie Záleská „odskočila“ i na závody Českého poháru na silnici. A potvrdila, že formu má, ve dvou závodech nepoznala přemožitelku.

Záleská startovala nejprve v Plzni na Lopatárně, kde se jelo kriterium. „Lucka jela výborně, prostě neměla konkurenci, vyhrála všechna bodování a suverénně zvítězila. Bylo vidět, že je dobře rozjetá z dráhy z mistrovství světa z Apeldoornu,“ zhodnotil výkon Záleské otec Pavel, její trenér.

Další den se pak jel tradiční silniční závod v Pičíně, jelo se na novém, obtížném okruhu. „Ženy a juniorky tam startovaly společně s kadety, nebyli jsme z toho nadšení, protože ti často padají, nejsou vyježdění. S Luckou jsme měli cíl, co nejdéle vydržet v první skupině a hlavně nespadnout, ale Lucka nás překvapila, hlavně v těžkém stoupaní a dojela do cíle v první skupině s kadety. Byl to její první závod, kdy jí chlapci nedokázali utrhnout z první skupiny a Lucka vyhrála opět suverénně svoji kategorii,“ dodal Záleský.

I v dalších závodech se Záleská představí českému publiku, pojede další závody Českého poháru na silnici, vydá se do Soběslavi a do Zbraslavi u Brna.