Hned dva těžké závody absolvovaly v minulých dnech cyklistky blšanského týmu Lucas Frames. Malá účast závodnic poznamenala kritérium, které se jelo v Terezíně. Obě kategorie, ve kterých blšanské závodnice jezdí, byly nakonec spojeny se závodem kadetů, a tak tento závod pojaly nadějné cyklistky spíše tréninkově.

To na závodě Českého poháru v Kolíně se jelo o důležité body do celkového hodnocení a obě blšanské cyklistky tam výrazně promluvily do výsledkové listiny. Lucie Záleská celý závod bojovala s favorizovanou Dagmar Labákovou. Ta ji nakonec také, jako jediná, porazila a Záleská skončila druhá. „Jsem hodně spokojený, protože Lucka prokázala, že už je pro Labákovou rovnocennou soupeřkou,“ řekl po závodě trenér obou blšanských závodnic Pavel Záleský.

Výborně se mezi juniorkami prosazovala také druhá zástupkyně našeho regionu Katka Špidlenová. Skončila těsně druhá. „Je to škoda, kdyby nezaváhala ve dvou důležitých spurtech, mohla být dokonce první. Přesto jsem s jejím výkonem velice spokojený. Myslím si, že Katce tento výsledek hodně pomůže,“ zhodnotil vystoupení své druhé svěřenkyně Pavel Záleský.