„Že Katka nevyhrála celkově, rozhodlo její třetí místo ve III. etapě, která vedla v okolí kopce Hartinkov, na který musely závodnice vyšlapat dvakrát,“ řekl po návratu mechanik Lukáš Záleský. Špidlenová vyhrála úvodní etapu na 71 km, pak vyhrála kriterium na 25 km a na závěr i časovku jednotlivkyň.

„Tu zajela skvěle, když nadělila druhé Pavle Novozámské téměř dva a půl minuty,“ byl z výkonu Katky nadšený manažer Pavel Záleský. „Po loňské přestávce kvůli nemoci je to vynikající návrat, což ocenili i trenéři soupeřek.“V závodě startovalo celkem 122 závodníků (kadeti, juniorky a ženy) z ČR, Maďarska, Rakouska, Slovinska, Dánska a Slovenska.

Druhá závodnice Blšan, kadetka Lucie Záleská, jela v závodech Českého poháru v Třebenicích a v Benešově nad Ploučnicí. „V obou obsadila vždy pátá místa, ale jsem spokojen, protože minulý týden promarodila a nemohli jsme čekat nějaký vynikající výsledek,“ zhodnotil vystoupení své dcery Pavel Záleský. „Tento víkend Lucka reprezentuje na velkém etapovém závodě v Německu.“