Nejlepšími výkony i výsledky sezony skončil poslední, sedmý, závod Českého poháru TOI TOI Cup v cyklokrosu, který se jel v sobotu 22. 12. v Podbořanech, pro závodníky našeho regionu. Za vítězem Zdeňkem Štybarem z belgického týmu Fidea a čtvrtým jezdcem světového žebříčku UCI totiž skončil 2. podbořanksý Kamil Ausbuher a 3. lounský Jan Chrobák.

Tato v sobotu 22. prosince suverenní trojice od prvního z devíti okruhů (po 2300 m) před sebe nikoho nepustila, ač na startu 38 členného pole chyběli z našich nejlepších jen Šimůnek a zraněný Dlask. Naopak startovní listinu obohatili zástupci Slovenska, Německa, Rakouska, USA a dokonce Japonska v podání jedné juniorky!

Nejrychleji odstartoval ve své ulici Ausbuher

Nejrychleji odstartoval v ulici, kde stále bydlí, Kamil Ausbuher v barvách podbořansko–belgického týmu Aesypay (nikoliv Style Comcept, jako je ve výsledcích, a jak uvedla v reportáži i ČT) a Zdeněk Štybar, který se vrátil z tréninku v italském Trevisu, kde se pojede za měsíc MS. Za vedoucí duo se brzy dotáhl Jan Chrobák (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav), za nimi se marně snažil obhájce ČP a současný lídr Zdeněk Mlynář. V předposledním kole dokonce odstoupil ze závodu.

V polovině si vypracoval solidní náskok Ausbuher. „Zdenda tam měl nějaké problémy na hrbolaté trati, tak jsem risknul nástup a odjel,“ řekl domácí závodník. Štybar se během dvou okruhů dostal za záda Ausbuhera a v předposledním okruhu sám nastoupil, aby vyhrál s náskokem 13 vteřin. „Odešly mi brzdy, dvakrát mi podjelo kolo na hranici pádu. Nechtěl jsem riskovat, protože s druhým místem jsem spokojený,“ dodal Ausbuher. „Je to můj letošní nejlepší výsledek v poháru, těžká trať mi docela sedla. Stále mi jde o nominaci na mistrovství světa,“ řekl spokojený Chrobák.