Potřetí v této sezoně skončil podbořanský Kamil Ausbuher na 25. místě v závodě Světového poháru nejvyšší kategorie, když jeho letošním nejlepším umístěním bylo 10. místo v Táboře.

Nedělní závod ve francouzkém Nommay se jel na velmi těžkém, blátivém terénu, kde byl nejlepší mistr světa Holanďan Lars Boom před lídrem Sven Nijsem z Belgie, třetí dojel jeho krajan Bart Wellens. Nejlepší z Čechů byl Radek Šimůnek na 11. místě se ztrátou 1:29 minuty na vítěze, 17. Z. Štybar –2:32, 19. P. Dlask –2:54, 25. K. Ausbuher – 4:06, 34. M. Bína –5:57, 42. D. Kášek 7:46 a Zlamálík po defektu nedokončil.

„Bylo to hrozně těžké, velmi náročný terén, který nám neseděl,“ krčil rameny podbořanský Ausbuher, který jezdil v polovině závod kolem 15. místa, ale po hromadné kolizi a pádu klesl o deset míst.

„Na rozdíl od samotného výsledku, se kterým nemohu být spokojený, je vidět, že forma je lepší než na začátku sezony,“ uvědomuje si Kamil, který měl v přípravě zdravotní potíže a v sezoně technické. Může to potvrdit už koncem týdne, kdy začíná vánoční turné v Beneluxu.

„Již v pátek se jede v belgickém Zolderu další závod SP, kam odjíždíme po Štědrém večeru časně z rána s bratrem Zdeňkem. Do Nového roku bych tam měl odjet tři další závody, potvrzení mám i na 1. a 2. ledna v Belgii a 4.1. ve Švýcarsku,“ prozradil otec dvou předškoláků.