Až do semifinále se probojoval podbořanský cyklokrosař Kamil Ausbuher v sobotním mezinárodním závodě sprintu horských kol Merida Bike Vysočina 2009, který se jel jako závod Světového poháru UCI kategorie C2 v Novém Městě na Moravě v přímém televizním přenosu na ČT 4.

Mezi specialisty bikery se dokázal Ausbuher prosadit, když z kvalifikace postupoval mezi 32 nejlepších mužů ze čtvrtého místa. Ve čtvrtfinále pak vyřadil také jednoho z favoritů, nejlepšího Rakušana Christophera Soukupa. V této fázi vypadli také Kamilovi kolegové z reprezentačního týmu ČR cyklokrosařů, Mlynář a Zlámalík.

V semifinále pak měl Kamil smůlu v nasazení. Zatímco v prvním startovala čtveřice jen českých závodníků, ve druhém byl Ausbuher jediným Čechem. Tuto jízdu vyhrál trojnásobný vítěz Vysočiny Švýcar Näf před Italem Zolim a Španělem Hermidou.

Podbořanský terénář tak jel jen malé finále, kde dobře odstartoval a vedl v první třetině technického okruhu. V nájezdu na klopenou zatáčku ho však podjeli dva jezdci a nakonec prohrál i souboj se třetím, takže skončil celkově na 8. místě. Šestý byl klasifikován vítěz kvalifikace Španěl Hermida, který dříve závodil také na MS cyklokrosařů.

Finálovou jízdu vyhrál Näf před Zolim, Spěšným a Škarnitzlem.