Posun vzhůru ve Světovém žebříčku UCI udělal během posledních osmi dnů podbořanský Kamil Ausbuher ziskem 92 bodů včetně dvaceti, které získal v neděli ve švýcarském Hüttnau za 2. místo.

Ausbuher po nedělním vítěztsví 25. října v Lucembursku vyhrál i v sobotu v Lošticích, ve středu byl čtvrtý v závodě ČP v Hlinsku a v neděli 1. listopadu skončil druhý v Hüttnau. Všechny tyto závody byly bodovány v SP II. kategorie.

Vše nebylo tak snadné, neboť při přesunu z Loštic do Švýcarska se v Německu bratrům Ausbuherům porouchala spojka na jejich vypůjčeném vozidle. „Na start jsme v neděli dorazili pouhou hodinu a půl před startem, nestačil jsem se ani pořádně rozjezdit,“ usmívá se Kamil s ohledem na to, jak závod dopadl.

Po startu jel až na šestém místě, když nastoupil domácí Christian Heule a vypracoval si před ostatními náskok až 45 vteřin. Skupinka se postupně vytřídila až na dva závodníky, neboť tempu Ausbuhera stačil jen Ital Luca Dimiani. Náskok Švýcara stahovali na konečných 12 vteřin. O pořadí na bedně se rozhodovalo až v posledním kole.

„Nastoupil jsem mu, ale brzy mě docvakl. Raději jsem pak vše nechal na závěrečný spurt, ten mi vyšel a o kolo jsem byl v cíli dříve,“ líčil drama závěrečných metrů Kamil. „Naražená záda stále cítím, ale už je to mnohem lepší. Věřím, že v nedělním závodě Světového poháru ve Francii by to mělo být už dobré.“

Hüttnau, Švýcarsko 1. listopadu:

1.Christian Heule (Švýc.)
2. Kamil Ausbuher ČR
3. Luca Damiani Italie, oba –12, sec.
4. Vladimir Kyzivat ČR
5. Lukas Flückiger Švýc.
6 Marco Ponta (Italie)
7. Marcel Wildhaber (Švýc.)
8. Alessandro Gambino
9. Fabio Ursi oba Italie
10. Bryan Falaschi (Švýc.)
… 14. Gert Wellens Belgie