Po třetím závodě Světového pohár v cyklokrosu, který se jel v neděli 8. listopadu ve francouzkém Nommay, se objevil Kamil Ausbuher doma v Podbořanech už v průběhu nedělní noci.

„Copak o to, autem se mi jelo dobře, horší to bylo na trati,“ kroutil hlavou Ausbuher po návratu. „Nechápu, že před týdnem jsem si dělal co chtěl (vyhrál v Lucembursku, Lošticích a ve Švýcarsku byl druhý za Heulem, který v neděli skončil šestý – pozn. aut.), teď jsem se nemohl dostat do balíku, který jel kousek před mnou… Přitom trať mi vyhovovala, startoval jsem jako 14. ze druhé řady, nohy jely dobře, záda držela…“

Důvodem proč Kamil skončil až 39., bylo prý špatné dýchání. „Příčinu však neznám, uvidíme, jestli něco nenajde v krvi v úterý doktor Těšín,“ tápe Kamil nad zdravotní proměnou.

V Nommay byla pozornost upřena opět na souboj největších es současnosti Štybar – Albert. Belgičan vyhrál o centimetry, devět vteřin zpět zůstal Sven Nijs. Sedmý byl Zlámalík se ztrátou 55 vteřin, 9. Šimůnek měl 1:24 minuty. Další naši: 25. Dlask, +02:21, 34. Bína +03:23, 38. L. Klouček +03:46, 39. Ausbuher +03:48, 45. O. Bambula +05:13.

V belgickém Koksijde 28. listopadu startují všechny čtyři kategorie, to znamená včetně juniorů a třiadvacítkářů. Mezitím se koná ČP 17.11. v Holých Vrších a 21. 11. v Lounech.