Pondělní tiskovka ve Westerlo ohledně zájmu Belgičanů o angažování Kamila Ausbuhera do belgického týmu zdržela návrat podbořanského cyklokrosaře (Prodoli team) po nedělním závodě Světového poháru v Kalmthoutu.

Šestý závod SP se jel netradičně na sněhu za vydatné chumelenice, která dělala problémy všem startujícím. Nejméně ale první trojici, kde se mezi domácí Belgičany, vítězného Svena Nijse a třetího Nilse Alberta vklínil Zdeněk Štybar. „Zvolil jsem špatné galusky a v posledních dvou kolech, kdy jsme vedl, jsem dělal moc chyb,“ řekl nespokojený český šampion.

Překvapivě výborně si vedl Martin Bína (Tábor), který uhájil 6. místo, zatímco Radek Šimůnek měl pád na schodech, kdy byl třetí a odstoupil. Spokojenost je i s 15. místem Martina Zlámalíka, 25. skončil Ondřej Bambula, až 39. Kamil Ausbuher a 49. Vlad. Kyzivát, Dlask nestartoval.

„Neměl jsem dobrý start a hned v prvním kole, kdy byla ohromná tlačenice v úzké stopě, mě soupeři třikrát srazili! Hned v prvním okruhu po ztrátě tří minut bylo jasné, že šance na dobré umístění je ztracená,“ řekl do soboty 17. muž průběžného pořadí SP Ausbuher. „Jak jsem dojížděl jezdce ve sněhu, nebylo kud jet…“ dodal.

Bratři Ausbuherové se měli vracet až z pondělí na noc, aby v úterý byli doma v Podbořanech, kde strávi Štědrý den. Hned po něm vyjede minivýprava opět do Belgie k dalšími závodu SP, který se koná o druhý svátek Vánoční v Zolderu.