Jako asistent reprezentačného trenéra Petra Kloučka musí M. Chrobák evidovat pořadí a sledovat výkonnost českých juniorů, kteří odstartují s kategorií Elite. Na rozdíl od nejlepších, kteří jezdí hodinu, se juniorům počítá jen 40 minut, jak jsou zvyklí ze své kategoriie. Desítka mladíků jede za odměnu s Elite, aby se nejlepší pětice připravila co nejlépe na MS, které se uskuteční za tři týdny v Itálii pro všechny kategorie.

Želízko v ohni

Milan Chrobák má v desítce jedno oddílové želízko, Martina Černého, který by musel k nominaci podat mimořádný výkon, neboť kvartet nejlepších je téměř jistý. Trenér Chrobák mezitím pohlídá i kategorii do 23 let, kde mají naši i letos velmi kvalitní obsazení. Ale také tady je nominace téměř hotová. Do třetice má Milan Chrobák další želízko v ohni, kterým je jeho 28letý syn Jan, momentálně čtvrtý v žebříčku jezdců v Českém poháru. Současný závodník Mladé Boleslavi, loňský účastník MS, v Belgii, by na světovém šampionátu chtěl startovat i letos.

Start na MS zajišťuje titul mistr ČR, což by měl být někdo z těch, co mají jistou účast ze Světového poháru – Štybar, Šimůnek, Ausbuher a Dlask (ten ale už měsíc laboruje se zraněním). O páté místo bude bitva. Mezi hlavní konkurenty Chrobáka patří zejména juniorští exmistři světa – Bína a Mlynář.