Při neúčasti vítěze prvních dvou závodů TOI TOI Cupu cyklokrosařů Zd. Štybara vyhrál i čtvrtý podnik Českého poháru v Hlinsku Zdeněk Mlynář (Max Cursor), který vede i celkově. Překvapením bylo 2. místo slovenského reprezentanta V. Metličky, který je druhý i celkově, třetí skončil Kyzivát. V první desítce na trati s okruhem 2500 metrů, který se jel dvanáctkrát, bylo pět zahraničních jezdců.

Lounský Jan Chrobák (Johnson Controls AŠ M. Boleslav) si vybojoval osmé místo a celkově je šestý ziskem 100 bodů, když 5. jeho kolega Kyzivát má 110 a 4. L. Klouček 116. Třetí zůstává ještě Štybar se 120 body. Další český reprezentant Kamil Ausbuher z Podbořan je se dvěma dokončenými závody a 75 body ještě na 12. místě. Třetí zástupce okresu Marek Farkaš z Loun (Lok. Beroun), nováček v Elite, v Hlinsku nebodoval, neboť skončil až na 36. místě z 51 startujících mužů a je celkově včetně cizinců na 37. příčce se 12 body.

Lounský cyklokros se v Hlinsku radoval ze 2. místa kadeta Vojtěcha Nipla, který přijel za suverenem Radkem Polnickým (Empella Czech team), 17. skončil K. Moule. Celkově vede Polnický před Niplem a 3. je Lašák z Opavy, Moule je osmnáctý. Také Martina Mikolášková ze Stadionu Louny si vede zdtaně a drží si třetí místo osm bodů před teplickou Müllerovu druhá je další Tepličanka Kuherová a vede D. Labáková z Dukly Praha.

V juniorech opět vyhrál Petruš z Empelly před F. Adelem a M. Bendou. Sedmý skončil lounský Jakub Jerman a 9. Martin Černý, 23. byl L. Kopec. Celkově je Jerman osmý, 11. je Černý a 16. Kopec. V závodě žáků si drží Adam Valeš přibližně stejná umístění. Nyní byl v Hlinsku šestý a je celkově na 7. místě. Kamil Ausbuher se již připravuje v Belgii, kde se jede v sobotu první závod Světového poháru nejvyšší kategorie. Druhý je na pořadu příští týden 27. října v Táboře.