Lounský Vojtěch Nipl vyhrál úvodní závod juniorů seriálu národního poháru Toi Toi Cup, který se jel v sobotu na rozblácené trati ve Stříbře.

Hlavní závod v Elite se stal podle očekávání koncertem pro úřadujícího mistra světa Zdeňka Štybara na domácí trati, kterou stavěl jeho otec Zdeněk. Šampion, který pojede v ČR jen dva pohárové závody, (ten druhý v úterý 28. 9. v Lounech!), měl v cíli náskok 1:35 minuty před svým oddílovým kolegou z belgického týmu Fidea Robem Peetersem a 2.08 před Davidem Káškem z Budvaru Tábor.

V pelotonu 48 jezdců z pěti zemí (6 nedokončilo) startoval po letech Pavel Martínek z Tem Louny, který byl klasifikován na 31. místě, to je na prvním nebodovaném.

Závodu juniorů kraloval Vojtěch Nipl ze Stadionu Louny, který měl náskok 0:15 minuty před Jakubem Skálou (Tábor) a už 2:16 minuty před 3. Tomášem Medkem z Prodoli teamu, čtvrtý Bohata už ztrácel na vítěze přes čtyři minuty! Jak výborně jel Nipl, ukazuje průměrná rychlost vítězů – juniorský dosáhl 22,53 km/hod, zatímco vítěz Elite Štybar 22,64 km.

Oba vítězové i ostatní cyklokrosaři se utkájí v odvetě zítra v Lounech, start žáků je v 11 hodin, pak jedou kadeti a ženy, a ve 12.30 startující junioři. Cílem domácího Nipla je prvenství v Českém poháru, zisk domácího titulu a hlavně chce medaili z lednového MS v Německu. Půlhodinový sestřih z lounského závodu vysílá ČT4 v sobotu 2. října v 10:05 hodin, repríza je v neděli ve 3.45 hodin.

V závodě ve Stříbře startovali také kadeti, mezi nimiž vyhrál obhájce titulu Karel Pokorný z Mladé Boleslavi. Z lounských závodníků byl na pěkném 6. místě Jan Lacina a do poháru bodoval i 19. František Turek.