Tříčlenná lounská cyklokrosařská výprava přivezla ze světového šampionátu v holandském Hoogerheide jedno skvělé jedenácté místo a jedno zklamání z až pětatřicátého místa. Jak vidí vystoupení svých svěřenců lounský trenér Milan Chrobák?

Jedenácté a pětatřicáté místo pro lounský cyklokros na světovém klání. Jak hodnotíte vystoupení vašich svěřenců?
Jsme samozřejmě hodně spokojení s jedenáctým místem Martiny Mikuláškové, která byla nejlepší Češkou a byla kousek od elitní desítky. Bohužel, Vojtovi Niplovi se šampionát nepovedl, byl dlouho nemocný, měl smůlu v celé druhé polovině sezony.

Martina Mikulášková už jednou v sezoně ve světovém poháru dojela v první desítce, teď od ní na mistrovství světa byla kousek.
Ano, jedenácté místo Martiny je výborný výsledek. Opět se výkonnostně proti minulým letům posunula, desítka byla opravdu na dohled. Je mladá a výhled je optimistický do budoucna. Věřím, že pokud nebude nemocná, s čímž má bohužel trochu problémy, a když bude dál tolik dávat tréninku, že se do budoucna posune ještě dopředu. Bude to těžké, elitní desítka je strašně vyrovnaná, ale věřím, že do té desítky by se v budoucnu mohla prosazovat, bude se ještě zlepšovat.

Vojtovi Niplovi naopak světový šampionát, stejně jako celá druhá polovina sezony, nevyšel.
Bohužel. Vojta v sezoně dokazoval, že na první desítku mezi třiadvacítkáři má. Byl dvakrát sedmý na světovém poháru. Pak ale přišla nemoc, byl před mistrovstvím světa dlouho nemocný, vynechal tři závody světového poháru a tréninkový výpadek byl na něm bohužel znát.

Přitom nezačal v mistrovském závodě špatně.
V první polovině závodu jezdil v první desítce, pak mu ale docházely síly, nemoc se podepsala a začal klesat. Navíc mu závod nevyšel co se týče techniky, utrhl přehazovačku, konec posledního kola musel běžet, také proto se tolik propadl.

Junior Bařtipán sice na světový šampionát nejel, ale i on se ukazoval v sezoně nadějně. Co ho čeká v té další?
Josef Bařtipán je v širší reprezentaci na silnici, tu bude jezdit v létě. V cyklokrosu bude mezi juniory už druhý rok a měl by se začít prosazovat. Naším cílem je umístění do desítky na nadcházejícím světovém šampionátu, který se pojede v roce 2015 v Táboře.

Co čeká lounské cyklokrosaře teď? Asi hlavně odpočinek? Sezona byla náročná, na konci Mikulášková i Nipl byli nemocní.
Teď budou čtrnáct dní nebo tři neděle odpočívat, musí si dobře oddechnout. Pak začneme s všeobecnou přípravou, chceme běhat na lyžích, začneme s najížděním kilometrů. V březnu pojedeme celý tým na soustředění do Itálie.

Děkuji za rozhovor.