Cyklistické město na Ohři je místem zahájení nového ročníku Českého poháru v cyklokrosu pod novým názvem TOI TOI Cup, jehož první díl začíná v pátek 28. září v okolí lounského velodormu. Absolutní česká špička s pěti exmistry světa odstartuje hlavní závod Elite ve 14 hodin i s mistry Slovenska a Německa, na startu se objeví i Poláci a Kanaďan.

Na této trati před rokem vyhrál pozdější vítěz Budvar Cupu Zdeněk Mlynář před místním občanem Janem Chrobákem, který tady nastartoval svoji cestu k nominaci na MS v Belgii. Syn ředitele závodu věří svým schopnostem, znalosti trati a podpoře místních diváků. Chrobák reprezentuje tým Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav.

Jako doma tu pojede i Kamil Ausbuher z Podbořan, který se před lety ještě jako lounský junior stal mistrem světa. Nyní vyjede poprvé do terénu za opět nový česko–belgický tým Easypay, ač v něm už loni působil. Podbořanský občan sice promarodil část letní přestávky, zdá se však, že konečně byla nalezena prapříčina jeho potíží, a že se stihne připravit na hlavní světové závody.

Mezi přihlášenými je lehce pohmožděn Radek Šimůnek z kriteria v Plzni, ale své si odjede, podobně jako všichni reprezentanti (Štybar, Dlask,…) včetně Martina Bíny, který se stejně jako Vl. Kyzivát vrací po roční pauze kvůli zranění.

O první pohárové body jede i mládež a ženy. Žáci startují v 11.00, kadeti (juniorky a ženy) v 11.30, junioři ve 12.30 a ve 13.30 se jede vložený závod pro veřejnost (na 1 kolo) Po stopách mistrů světa.

Pět mistrů světa pojede v Lounech

V sobotu startuje národní pohárový seriál v cyklokrosu