Po těžkopádném vstupu do letošní cyklokrosové sezony se konečně objevil lounský Jan Chrobák „na bedně“, když v závodě SP (C2) ve švýcarském Frenkendorfu skončil třetí.

Brzy po startu se dostala do čela čtyřčlenná skupina, ve které byli dva domácí Švýcaři a dva Češi. Jan Škarnitzl se zbývající trojice držel jak na gumě, co chvíli zaostával, nebo se dotahoval, ale na střídání už nezbývalo sil. Že se s nimi udržel, odměnou mu bylo čtvrté místo.

„Oba Švýcaři mě chtěli několikrát utrhnout, ale ani jednou se jim to nepovedlo,“ usmívá se spokojený Jan Chrobák. „Dokonce jsem si věřil, že bych se mohl ve spurtu prosadit.“ V posledním okruhu nastoupil Lukas Flückiger v závěsu s Chrobákem. „Na poslední překážce jsem udělal chybu, málo zvedl přední kolo, brnkl si a než jsem se srovnal, předjel mě i druhý Švýcar. Do cíle zbývalo pár metrů, už se to nedalo dojet,“ přiblížil drama posledních stovek metrů lounský jezdec, oblékající dres Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav.

Na rozdíl od loňska českému reprezentantovi letos nevyšla letní příprava ze zdravotních důvodů, což se také projevilo v prvních závodech. Postupně se však zlepšuje, po 5. a 6. místě ve Švýcarsku a SRN v závodech C2, se konečně dostal mezi nejlepší trojici.

Tento týden se připravuje doma pod dohledem svého otce, šéftrenéra Stadionu Louny a asistenta trenéra české reprezentace Milana Chrobáka s domácími závodníky na čtyřdenním soustředění.

I když „Johanovi“ odpadl další víkendový závod ve Švýcarsku, chce být dobře připraven na pondělní V. díl Českého poháru v Holých Vrších a následný šestý závod příští sobotu v Mnichově Hradišti.

Frenkendorf – Elite:
1. Lukas Flückiger
2. Pirmin Langa –3, sec, (oba Švýcarsko)
3. Jan Chrobák –13
4. Jan Škarnitzl – 23, (oba ČR)
5. Van Nuffel (Belgie)

14. Standa Bambula
17. Jaroslav Musil