V sobotu 10. října se jel v Kolíně 4. závod Českého poháru v cyklokrosu. Trať vedla z větší části lesem na písečném podkladě, ne až tak typickém pro český cyklokros.

Z lounských závodníků si vedl dobře žák Neumann, který startuje v této kategorii prvním rokem a jeho 14. místo signalizuje určitý posun ve výkonnosti. Mezi kadety předvedl standardní výkon Lacina. Svým 13.místem v cíli nezklamal, ale také nenadchl. Jeho oddílový kolega Kočí skončil po defektu 16.

Jednoznačně nejlepší výkon podal junior Nipl. Svým 6.místem si upevnil pozici ve výběru juniorské reprezentace. Mikulášková se objevila na startu po třítýdenní nemoci. Byly ještě vidět rezervy v technice, ale naznačila slibnou výkonnost.

Po několikaleté pauze vyplněné vysokoškolským studiem se do pelotonu vrací Novotný. Jeho 13. místo v kategorii Elite představuje posun ve výkonnosti i ve výsledkové listině.

Bezprostředně po závodě se vydala louská výprava směr Švýcarsko. Ve Fehrletenu se zúčastnili Švýcarského poháru a vedli si poměrně úspěšně.

Junior Nipl nadchl místní diváky, když zvítězil ve společné kategorii juniorů a mužů do 23 let. Také Mikulášková slavila vítězství mezi juniorkami a mezi ženami byla klasifikována po defektu na 4.místě.

Muži moc nepřesvědčili, když 13. Petr Novotný a 21. Jan Chrobák se nemohli srovnat zejména s rychlým začátkem, který nasadil Ital Bianci.