Jeden z vrcholů cyklokrosařské sezony je tady! A pojede se v Lounech. Na známé trati u velodromu budou prohánět také Vojtěch Nipl v pohárovém klání a Martina Mikulášková, která bude bojovat o titul mistryně republiky.

V sobotu 8. prosince se do Loun sjedou špičky českého cyklokrosu. Tradičně se v Lounech pojede jeden ze závodů národního poháru – Toi Toi cup. Navíc závody mládeže a žen budou tentokrát mistrovstvím republiky.

Lounský cyklokros bude mít zastoupení ve všech kategoriích, asi nejvíce fanoušci budou očekávat start Martiny Mikuláškové. Devatenáctiletá domácí závodnice totiž loni trochu překvapivě porazila zkušenou Pavlu Havlíkovou, a tak bude v Lounech obhajovat. Letos sice ještě Mikulášková Havlíkovou neporazila, při posledním závodě světového poháru ve francouzském Roubaix ale zajela mladičká cyklokrosařka životní závod a na Havlíkovou ztrácela pouhých šest vteřin. Také trenér Chrobák věří, že by mohlo desáté místo ve Francii Mikuláškovou nakopnout, domácí závodnice má aktuálně výbornou formu. Mikulášková startuje v 11.30 hodin.

Nadějný Nipl

Ve 14 hodin se na trati objeví Vojtěch Nipl, nadějný třiadvacítkář, který sice v létě přestoupil do znojemské stáje, pořád ale trénuje v Lounech pod vedením Milana Chrobáka. V poháru bude chtít určitě soupeřit s letos suverénním Martinem Bínou, za kterým skončil v posledním klání druhý.

Doma určitě budou chtít zaujmout také lounští junioři, kadeti a žáci. 

Program Toi Toi cupu v Lounech:

Závod v Lounech se jede v sobotu 8. prosince. Pro mládež a ženy je pohárové klání zároveň republikovým šampionátem.

10.45 – starší žáci, kadetky
11.30 – kadeti, ženy
12.30 – junioři
14.00 – elite muži