Proti loňskému roku se trať závodu prodloužila o pět set metrů. Pořadatelé totiž provedli hned dvě změny. „Prvním důvodem je zdvojené depo a druhou novinkou, že využijeme novou vyasfaltovanou cestu pro inlajnisty podél stadionu," prozradil ředitel závodu Milan Chrobák.

Počasí má být v sobotu 31. října v Lounech slunečné, teplota kolem 16 stupňů Celsia. Proto nehrozí blátivé podmínky jako v některých předchozích letech.

A kdo by měl patřit do okruhu favoritů? Loni tu zvítězil na pásce Jakub Skála před Michaelem Borošem, téměř dvě minuty zaostal Tomáš Paprstka. „Trať není moc těžká. Místy spíš monotónní a pro diváky ne moc přehledná. Cítím se už líp, zdraví docela funguje. Proto budu spokojen alespoň s umístěním na bedně," přeje si obhájce prvenství Jakub Skála. „Zrovna si montuji nové brzdy. Ale musím je šetřit, abych nebyl moc pomalý," zavtipkoval.

S největšími ambicemi půjde na start lídr Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka. „Chci zase vyhrát. V minulosti se mi tu dařilo, v Lounech jsem už zvítězil. A taky mi vyhovuje zdejší trať," plánuje si. Vedoucí muž průběžného pořadí půjde do závodu s novým materiálním vybavením. „Mám nový karbonový rám Merida s kotoučovými brzdami a řazením 1x11. Je to paráda, váží 7,7 kilogramu," pochlubil se Paprstka.

Už zítra kolem 15. hodiny se dozvíme vítěze. „Věřím, že to bude divácky atraktivní a vyrovnaný závod s dramatickou zápletkou, stejně jako v Táboře," doufá ředitel závodu Milan Chrobák.

Program závodů v Lounech:

10:00 h Žáci a Kadetky (+ žákyně)
10:45 h Kadeti
11:35 h Junioři
12:30 h Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)
14:00 h Muži Elite (Elite + U23)

(peh)
zdroj: www.cyklokros.cz