První z vrcholů sezony mají za sebou lounští cyklokrosaři. Mikulášková vybojovala na trati mistrovství Evropy v anglickém Ipswichi dvanáctou příčku, Vojtěch Nipl projel cílem čtrnáctý, jen několik vteřin za medailí.

„Můžeme být spokojení. Martina dojela nejlépe z českých reprezentantek, je ještě hodně mladá, dvanácté místo je dobré. Vojta byl nakonec sice čtrnáctý, dlouho bojoval a dojel jen asi deset vteřin za medailí, což není vůbec špatné," chválil po závodě své svěřence Milan Chrobák.

Devatenáctiletá Mikulášková byla při neúčasti Havlíkové a Nash největším ženským želízkem české výpravy. Svou pozici nakonec potvrdila, za vítěznou Helen Wyman z Velké Británie zaostala o tři minuty.

Vojtěch Nipl mezi muži do 23 let dokončil závod na čtrnácté pozici, dvanáctý byl Hník. Nipl na vítěze ztratil sedmadvacet vteřin, na medaili ale jen deset. Vítězem se stal Mike Teunissen z Holandska.

Po nepodařeném úvodu sezony se tak zdá, že se Nipl konečně rozjíždí. Na světovém poháru v Táboře dojel nejlépe z našich na desátém místě, v blátivé Plzni se mu sice nedařilo a své naděje doslova utopil, v anglickém Ipswichi se ale opět zvedl a zajel velmi dobré umístění v evropské špičce. „Ve Vojtovi to je, může zajíždět skvělé výsledky, jen ho nastartovat," věří v další zlepšování Nipla kouč Milan Chrobák.