Po osmém místu v Táboře si Martina Mikulášková chtěla spravit chuť hned na druhém závodě národního poháru cyklokrosařů v Mladé Boleslavi. Chtěla bojovat o medaile, nakonec ale „dosáhla" jen na čtvrtou pozici.

Elitní cyklokrosařka s lounskými kořeny se sice v Mladé Boleslavi dlouho držela s první trojicí, v závěru ale odpadla a dojela čtvrtá se ztrátou minuty a osmnácti vteřin za první Pavlou Havlíkovou. Druhá byla Jana Czeczinkarová.

Mikuláškové se tak ani ve druhém závodě sezony nedařilo podle představ. Ale nepanikaří a věří, že se bude zlepšovat. Letos trénovala jinak, její tělo si prý musí zvyknout. „Věřím, že se rozjedu," řekla Deníku.

Připomeňte si rozhovor: Mikulášková: Sezona teprve začíná, věřím, že se rozjedu

Blíží se už také další závod světového poháru v holandském Valkenburgu, kde by ráda atakovala první dvacítku. První světová desítka, kde dojížděla před dvěma lety, zatím prý není reálná, po loňské nepovedené sezoně se ale chce trojnásobná mistryně republiky do světové špičky postupně vrátit.

V Mladé Boleslavi se také představilo deset nových nadějí lounského cyklokrosu. Mezi žáky byl 16. David Červíček, 17. Adam Seeman, 45. Jan Hezina, 46. Milan Hezina a 47. mladičký Václav Parma. V kategorii kadetek, s kterými soutěží i žačky (právě do tohoto věku spadá většina lounských dívek) byla 26. Tereza Prošková, 29. Barbora Parmová, 30. Tereza Duchková a 38. Hanka Runtová. Mezi kadety byl v cíli 14. Lukáš Runt.

Na lounské mladé cyklokrosaře čeká o víkendu jeden z vrcholů sezony – domácí závod. V Lounech se pojede v sobotu 15. října dopoledne národní mládežnický pohár. A domácí se budou chtít na trati, kterou dokonale znají, určitě ukázat.