Neporažená je v národním poháru cyklokrosařů lounská Martina Mikulášková. V Jabkenicích opět s přehledem kralovala, porazila v pohodě i Noskovou, která ji předjela při premiéře světového poháru. Opět se nedařilo juniorovi Bařtipánovi.

Mikulášková v Jabkenicích neměla konkurenci. V českém poháru letos jela potřetí, potřetí vyhrála. „Trať se mi líbila, více než vloni, kdy se to jelo obráceně. Jelo se mi dobře. Čekala jsem, až mě dojedou kadeti. Ale nepovedlo se mi udržet se, protože oni překážky přeskakovali na kole a já je přebíhala. První kadet mi tedy ujel a já se snažila, aby mě nedostihli ti další. Ale závodit s kadety je dobrý trénink, protože oni mi nasimulují mnohem těžší podmínky a pak se to dá přirovnat k závodům venku, kde je konkurence v ženách mnohem tvrdší," hodnotila pro server cyklokros.cz své další vítězství na českých tratích lounská cyklokrosařka. Nechala za sebou v Jabkenicích i Noskovou, která ale ve Valkenburgu, v úvodu světového poháru, Mikuláškovou, jedenáctou ženu z minulého světového šampionátu, překvapivě porazila. „Svěťák ve Valkenburgu se mi to moc nepovedlo, protože v prvním kole jsem se smotala a spadla z asi osmnáctého místa někam ke třicítce. Když jsem to v dalším okruhu sjela zpátky, spadl mi řetěz a zase jsem se vrátila zpátky na třicáté místo. Pak už jsem měla jen kolo a půl do cíle a to jsem se stačila probojovat jen na sedmnáctou příčku. Myslím, že mám určitě na víc. Na tu první desítku tam ta výkonnost určitě je," trvá Mikulášková na svém plánu, že chce dojíždět pravidelně do desítky ve světě.

V Jabkenicích se představil také lounský junior Josef Bařtipán, který první závod světového poháru vynechal kvůli zdravotním problémům. Ani v Jabkenicích ale ještě nebyl úplně fit. Dojel až osmý se ztrátou více než dvou minut na prvního Bence. V úvodních dvou závodech národního poháru přitom dojel čtvrtý a třetí.

Ještě nedávno lounský závodník Vojtěch Nipl se ukázal na dvou zahraničních závodech. V německém Mannheimu dojel třetí za Merlierem, v Lucembursku pátý za Van Amerongenem.