Poprvé v sezoně poznala v národním poháru hořkost porážky lounská cyklokrosařka Martina Mikulášková. Po návratu ze soustředění na Mallorce sice ještě v Kolíně uhájila prvenství, i když Nosková se dotahovala, o den později už ale lounská závodnice dojela v Jabkenicích druhá. Nedařilo se Niplovi mezi muži, ani Bařtipánovi v juniorech.

Možná množství najetých kilometrů na soustředění v teple, které má formu směřovat na blížící se republikové mistrovství, může za zaváhání Mikuláškové. Ta dosud vždy, když v letošní sezoně startovala v národním poháru, vyhrála.

V Kolíně Mikulášková šla do čela, Nikola Nosková ji ale rychle doháněla. Nakonec Mikulášková zvítězila s náskokem třinácti vteřin. Druhý den v Jabkenicích ale Nosková porážku unavené Mikuláškové oplatila, vyhrála s náskokem devíti vteřin.

Junior Bařtipán, který také o víkendu ve Slaném pojede o titul dojel čtrnáctý v Kolíně, dvanáctý pak v Jabkenicích se ztrátou více než čtyř minut na vítězného Adama Ťoupalíka. Bařtipán zůstal za očekáváním.

V Kolíně se po soustředění ukázal také třiadvacítkář Vojtěch Nipl, mezi muži vyrazil do terénu nejlépe, v průběhu závodu se ale začal propadat. Nakonec byl v cíli první Tomáš Paprstka, Nipl na osmém místě ztratil minutu a pětadvacet vteřin.