Týden před republikovým šampionátem jeli lounští cyklokrosaři národní pohár v Kolíně. Jak generálka dopadla? Rozpačitě… Horká favoritka Martina Mikulášková nejela a šetřila se, poprvé ale „na bednu" vystoupala Adéla Krejcárková. Junior Bařtipán, který na začátku sezony zářil v první pětce, se musel spokojit s devátou pozicí. „Konečně prodala to, na co má," komentoval třetí místo Krejcárkové lounský trenér Milan Chrobák.

Adéla Krejcárková bojovala až do posledního kola o vítězství. Nakonec ji v závěru bahnitého závodu v Kolíně předjela vítězka Nikola Nosková a druhá Karla Štěpánková. Lounská závodnice ztratila pouhých devět vteřin, pro Krejcárkovou je to zatím nejlepší umístění v kariéře.

Mikulášková není úplně fit

Závod národního poháru, jen týden před republikovým šampionátem, kde bude obhajovat loňské prvenství, vynechala Martina Mikulášková. Necítila se údajně zdravotně úplně v pořádku a nechtěla nic riskovat. V Milovicích, kde se letos šampionát mládeže a žen jede, ji čeká velký souboj nejen s dlouhodobou rivalkou Pavlou Havlíkovou, z USA ale dorazí i dlouhodobě nejlepší česká cyklokrosařka Kateřina Nash, která se vždy pere o přední příčky i ve světových pohárech. Formu má ale Mikulášková, jedenáctá žena světa a aktuálně druhá z ME a šestá a desátá ze světového poháru, výbornou, a tak se fanoušci mohou těšit na velký souboj.

V Kolíně se v závodě národního poháru představili také dva lounští junioři. Daniel Neumann dojel se ztrátou více než sedmi minut jedenadvacátý. Josef Bařtipán v cíli na vítěze Matěje Ulíka ztratil dvě minuty, jeho výkon stačil na devátou příčku. Přitom Bařtipán v úvodu sezony atakoval několikrát první pětku, pak ale přišel velký pokles formy a v současnosti dojíždí většinou v závěru první desítky.

Nedařilo se ani Vojtěchu Niplovi, který sice již v lounských barvách nejezdí, vyrostl ale ve stáji Milana Chrobáka. V Kolíně dojel mezi muži ale až devátý, sezona mu zatím vůbec nevychází podle představ a spíše se trápí.