Skvělou formu před blížícími se republikovým a světovým šampionátem opět potvrdila lounská jedenadvacetiletá cyklokrosařka Martina Mikulášková. Ve světovém poháru v Milton Keynes, na nemilovaném blátě, dojela desátá.

Letošní sezona
M. Mikuláškové:
Mistrovství Evropy:
2. místo

Světový pohár:
Valkenburg (Hol.) 18. místo
Koksijde (Bel.) 6. místo
Milton Keynes (Ang.) 10. místo

Český pohár:
Loštice 1. místo
Louny 1. místo
Jabkenice 1. místo
Hlinsko 1. místo
Holé Vrchy 1. místo

Mikulášková tak navázala na nedávné šesté místo v nejtěžším podniku světového poháru v Koksijde a na stříbro z mistrovství Evropy. Lounská závodnice se v Anglii, kam se kolotoč světových pohárů podíval vůbec poprvé, rychle propracovala na desátou pozici, kde zůstala od druhého kola až do závěrečného pátého.

Opět tak potvrdila, že už stabilně patří do světové špičky a splnila cíl dojíždět v první světové desítce. V Milton Keynes, na těžké blátivé trati, které Mikulášková příliš nemusí, vyhrála opět Belgičanka Sanne Cantová. Lounská cyklokrosařka na ní ztratila pouze minutu a třicet sedm vteřin.

Mladá naděje českého cyklokrosu a mistryně republiky v Anglii už poněkolikáté v sezoně porazila zkušenou Pavlu Havlíkovou, ta tentokrát dojela čtrnáctá. Před ní dojela i v Koksijde, kde Mikulášková byla šestá, Havlíková sedmá. Nedařilo se Mikuláškové pouze ve Valkenburgu, kde měla nešťastný pád.

V národním poháru ve všech pěti dosavadních startech suverénně vyhrála. Na ME vybojovala skvělou stříbrnou medaili.

Aktuálně na Mikuláškovou čeká závod národního poháru v Kolíně, pak v polovině prosince republikový šampionát v Milovicích. Tam by měla kromě Havlíkové dorazit z USA i Kateřina Nash, v posledních letech nejlepší česká cyklokrosařka.

V závěru prosince pak lounská cyklokrosařka pojede dva závody světového poháru v Namuru a Zolderu, a také vánoční turné v Beneluxu. Poslední světový pohár je v lednu v Hoogerheide, pak už jedenáctá žena světa pojede jen MS „doma v Táboře".