Oba svěřenci lounského trenéra Milana Chrobáka měli na světovém šampionátu v Louisville smůlu. Mikulášková se dostala do hromadného pádu pár set metrů po startu, Nipl, který měl výbornou formu a měl na první desítku, spadl dvakrát, přesto dojel nejlépe z českých reprezentantů.

Oba lounští cyklokrosaři měli na mistrovství světa smůlu, jak jste jejich vystoupení viděl vy?
Bohužel, úplně se závod nevyvedl. Ale je to také zkušenost.

Martina Mikulášková spadla hned po startu, při vjezdu do terénu se dostala do hromadného pádu a dlouho nemohla kolo vymotat a nabrala obrovskou ztrátu, nakonec skončila devětadvacátá se ztrátou jednoho kola.
Martina hodně špatně odstartovala, do terénu jela až předposlední. Hlavní chybu ale udělala při vjezdu do terénu, nedívala se před sebe, nebyla koncentrovaná. Spadlo to před ní, měla sice čas jen tak dvě vteřiny, ale kdyby lépe koukala, myslím, že by se hromadnému pádu vyhnula. Mohla to stihnout. Takhle tam padla, pak měla navíc technický problém a zůstala tam. Pole jí odjelo, hodně ztratila, včetně bojovné nálady. Myslím, že mohla být tak o deset příček lepší, kdyby se to nestalo. Jenže na kdyby se nehraje. Ale pro mladou Martinu je to další důležitá zkušenost.

Vojtěch Nipl naopak odstartoval dobře, jel společně se závodníky z Beneluxu na špičce, nakonec se ale ze sedmého propadl na sedmnácté místo. Byl nejlepším z našich reprezentantů. I on měl ale dva pády.
Vojta jel na začátku výborně, ani první pád ho moc nepoznamenal, vzpamatoval se rychle, sjel ztrátu a vrátil se do závodu. Pak ale asi moc chtěl zpět úplně dopředu, moc se snažil a přišel další pád. Znovu musel stahovat, v závěru pak chyběly síly, trpěla tím i technika.

Nebýt pádů… Nipl měl před světovým šampionátem výbornou formu.
Myslím si, že Vojta mohl být určitě v první desítce. Ale jak už jsme říkali, na kdyby se nehraje.

Jaké mají teď oba vaši svěřenci plány?
Oba mají teď volno, oba čeká maturita. Pak začne silniční sezona, u Martiny Mikuláškové asi spíše jen jako příprava na další cyklokrosovou sezonu. U Vojty Nipla musíme skloubit silniční sezonu, kterou pojede s týmem, s cyklokrosovou, aby ho to nějak nepoškodilo.

Děkuji za rozhovor.