Zatímco před týdnem v Táboře dosáhli oba lounští odchovanci výborných výsledků, byli desátý a šestnáctá, v Plzni se jim vůbec nedařilo. Lounský cyklokros na blátě při světovém poháru pohořel. Martina Mikulášková mezi ženami dojela devětadvacátá, Vojtěch Nipl, který ještě loni závodil v lounských barvách, dojel na stejném místě, ale v kategorii mužů do 23 let.

Plzeňský světový pohár cyklokrosaře pořádně potrápil. Rozbředlý sníh, extrémní bláto. Nejen lounští cyklokrosaři byli v problémech. „Bylo to strašné, strašně náročné. Poslední dvě kola už jsem sotva pletl nohama. Myslím, že rozhodčí trochu nešťastně přidali kolo navíc," řekl po dojezdu v Plzni serveru cyklokros.cz Radomír Šimůnek, nejlepší z českých reprezentantů v kategorii elite, který dojel až čtrnáctý. „Tohle byl skutečně pravý cyklokros," potvrdila Pavla Havlíková.

Havlíková dojela desátá. „Nečekala jsem, že tady bude tolik bahna. Včera mě to hrozně zaskočilo, ale myslela jsem si, že dneska to bude lepší. Ono to bylo naopak horší. Bylo to jako lepidlo," uvedla nejlepší česká žena v závodě.

Soupeřit s ní chtěla i lounská Martina Mikulášková, před týdnem v Táboře šestnáctá žena světového pelotonu. Devatenáctileté naději českého cyklokrosu ale na obtížné trati v Plzni, možná i díky tomu, že přes léto prodělala mononukleozu a nemohla téměř vůbec trénovat, došly síly a dojela až na devětadvacátém místě.

Mikulášková na blátě hodně ztratila

Ztráta Mikuláškové byla velká, za vítěznou Comptonovou z USA dojela až za sedm a půl minuty. V průběžném pořadí světového poháru patří Mikuláškové 23. pozice.

Podobně jako Mikuláškové, se v Plzni „dařilo" i dalšímu lounskému odchovanci - Vojtěchu Niplovi. Nipl, který v létě přestoupil do Znojma, se po nevýrazných výkonech z úvodu sezony už rozjížděl dobře v národním poháru, také v Táboře dojel v kategorii do 23 let nejlépe z českých závodníků - na desátém místě. Ale Plzeň prostě Lounům nepřála. Nipl dojela také až devětadvacátý, na vítězného Bosmanse ztratil pět a půl minuty. V průběžném pořadí mu patří dvacátá příčka. Nipl i Mikulášková se teď budou připravovat na další pohárové závody, čeká je také ME, kam jsou oba nominováni.