Ze začátku sezony měli oba problémy. Lounským cyklokrosařům chvíli trvalo, než se „rozjeli". Jak se ale blíží vrcholy sezony, začínají znovu Mikulášková i Nipl zajíždět skvělé výsledky. Během posledního závodnického víkendu se jim oběma podařilo zvítězit. Nejprve oba jeli národní pohár v Kolíně, který devatenáctiletá Mikulášková vyhrála, dvacetiletý Nipl dojel mezi muži elite pátý.

Nipl tak potvrdil v závodě, ve kterém zaostal o čtyřiapadesát vteřin za vítězným Bínou, že jeho forma jde po nevýrazném úvodu sezony opět nahoru. Příprava s trenérem Chrobákem Niplovi svědčí.

Mikulášková na trati s třemi písečnými úseky a dlouhými rovinkami neodstartovala sice nejlépe, ale už v prvním kole se dostala před soupeřky (opět absentovala Havlíková) a začala si vytvářet velký náskok. Nakonec Martina Mikuláškovou stříbrnou závodnici předjela o dvě minuty.

Nipl v Německu

Další den pak pokračoval v závodění jen Nipl, z Kolína jel rovnou do Německa na závod světového poháru druhé kategorie do Lorschu.

V Německu dvacetiletý talent českého cyklokrosu, nedávno čtrnáctý na evropském šampionátu a desátý na světovém poháru mezi jezdci do 23 let, zazářil a vybojoval v kategorii elite první místo. Druhý závodník dojel až za půl minuty.

Oba lounští cyklokrosaři teď budou pokračovat v bojích v Toi Toi cupu. O víkendu se jede v Holých Vrších a Milovicích, pak už přijde 8. prosince na řadu domácí závod v Lounech, který se letos zároveň pojede jako republikový šampionát mládeže a žen, kde bude titul obhajovat Martina Mikulášková, nedávno šestnáctá při světovém poháru.

Šampionát bude v Lounech

Závěr národního poháru je naplánován do Stříbra, 12. ledna se tam pojede republikový šampionát elite.

Pak už, kromě světových pohárů, čeká na cyklokrosaře jen světový šampionát, jenž se tentokrát pojede v USA. Na historicky prvním mistrovství v USA by neměly chybět ani lounské naděje, trenér Chrobák jim věří.

Aktuální výsledky lounských cyklokrosařů:


Toi Toi cup Kolín:

Ženy:
1. Mikulášková

Muži:
1. Bína
5. Nipl + 54 vt.

Lorsch (Německo) SP 2.kat:

Muži:
1. Nipl