Předposlední klání světového poháru cyklokrosařů se konalo o víkendu v italském Římě. Necelý měsíc před světovým šampionátem porazila sice lounská Martina Mikulášková opět Pavlu Havlíkovou, v celkovém pořadí ale určitě myslela výš.

Martina Mikulášková na bahnité trati v Itálii dojela šestnáctá, tři minuty za vítěznou Comptonovou z USA a Vosovou z Holandska. V sezoně přitom dokázala dojet už i na osmém místě.

Lounská cyklokrosařka, průběžně třináctá ve světovém poháru, startovala z druhé řady. Start se jí ale bohužel opět moc nepovedl a všiml si toho i televizní expert Jan Chrobák, bývalý český reprezentant a syn lounského trenéra Milana Chrobáka. Také ten ví, že starty musí dvacetiletá Mikulášková ještě potrénovat. „Na startech musíme do světového šampionátu zapracovat," ví Milan Chrobák.

V prvním kole jezdila v Římě Mikulášková kolem dvacáté pozice, postupně se začala propracovávat. Při druhém průjezdu byla už šestnáctá, což si udržela až do cíle.

Česká mistryně Martina Mikulášková v Římě podruhé v sezoně porazila silnou Pavlu Havlíkovou, které italská trať vůbec neseděla a dojela až devatenáctá. Poprvé se jí to podařilo právě na republikovém šampionátu ve Slaném.

Mikulášková zatím nejlépe dojela ve světovém poháru na osmé pozici v Koksijce, ve sbírce má i dvě třináctá místa z Tábora a Namuru. Dvacátá byla v úvodním klání ve Valkenburgu, dvaadvacátá v Zolderu. Na konci ledna ji čeká ještě poslední závod ve Francii, na začátku února pak MS v holandském Hoogerheide.