Martina Mikulášková jezdící od letoška za ČEZ Tábor, ale trénující stále v Lounech, před startem věděla, že jen velký výpadek ji připraví o celkové prvenství v sérii TOI TOI cup. K tomu nedošlo, Martina dojela v Uničově na čtvrtém místě. „Určitě měla na lepší umístění, ale v závěru ji pozlobilo kolo, na které se nabalilo bahno. Martina se do toho nemohla pořádně opřít, výkonnostně měla určitě navíc," řekl Milan Chrobák, trenér TJ Stadion Louny.

Ztrátu na vítězku závodu Kateřinu Nash měla Martina ale více než dvě a půl minuty. Takže i když český pohár vyhrála, stále to výkonnostně není ono. „Věříme, že na lednovém mistrovství republiky získá medaili. Ale chtěli bychom, aby se vrátila ke svým výkonům před dvěma lety, kdy jezdila mezi světovou špičkou do desátého místa," sdělil Milan Chrobák.

Šampionát v Táboře

Příští rok se jede mistrovství Evropy v Táboře, Martina a její trenéři by rádi před domácím publikem dosáhli dobrého výsledku.

V Uničově dojeli v kategorii starší žáci na 8. místě Adam Seeman, 16. byl David Červíček, 29. Jan Hezina, jeho bratr Milan závod nedokončil. „Starší žáci si vedli dobře. Chtěli jsme umístění do desátého místa, to díky Seemanovi máme. David Červíček jel v závěru na sedmém místě a určitě by ho udržel, kdyby ho stejně tak jako Martinu nepozlobilo bahno a nemusel kolo nést. Bratři Hezinové jezdí teprve chvíli, jejich výkony šly během podzimu hodně nahoru. V této kategorii máme v Lounech určitě na čem stavět," pochvaloval si Milan Chrobák.

V kategorii kadetek jely v Uničově tři lounské závodnice - Tereza Prošková dojela 26., Tereza Duchková 27. a Hanka Runtová na 33. místě. I když se jedná o umístění v závěru pelotonu, mladá děvčata mají do budoucna určitě potenciál na lepší umístění.